Planet e-Fatura


Referanslarımız  Görseller

  • Planet e-Fatura ve e-Defter uygulaması SAP SD,MM,FI ile tam entegredir ve namespace içinde yer alan bir add-on dur. Ek bir sunucu (SAP-PI gibi) veya servis sağlayıcı gerektirmez. Bünyesinde sadece e-Fatura değil, e-Defter, e-Arşiv, gelen faturaların muhasebeye aktarımı, iş akışı gibi çeşitli özellikler içerir.

  • VUK-431 Kayıt Saklama Kanunu (belli firmalar şu an mükellef) ve Vergi Denetim Kurulu’nun 2013’de yayınladığı xBRL taksonomisi uygulamalarını içerir (gelecekte tüm mükelleflerin tabi olacağı sürekli vergi denetimi uygulamaları) ve UFRS sisteminin orta vadede e-Defter modeliyle raporlanacağı uygulama alt yapısı mevcuttur .

  • Çok yakında “Fatura Kokpit” ismini verdiğimiz kağıt faturaların tarayıcıdan geçirilerek e-fatura ile aynı sisteme dahil olarak SAP üzerinde online takibini de içerecektir.

Ayrıca PLANET :

  • VDK ve GİB ile ortak çalışmalar yapılarak geliştirilmiştir ve KOSGEB destekli bir uygulamadır. SAP’ye değer katan ek modüller vardır (ithalat, ihracat, SAP-SD – 3.parti lojistik entegrasyonu v.s)

    Dönem kapanışları esnasında e-Defter uyumluluk kontrolleri.

  • nonSAP uygulamalar ile entegrasyon özelliği (SAP kullanmayan firmaların e-Fatura/e-Defter lerinin de merkezi olarak uygulanması ve yönetilmesi)

  • Otomatik uzak yedekleme özelliği (tüm e-belgelerin firma bünyesinde işletim sistemi düzeyinde ayrıca yedeklenmesi ya da Planet-Bulut servislerinde yedeklerinin tutulması)

Referanslarımız

 

Çözüm Ortağımıza ait referansların bir kısmı